Na tej stronie używamy ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej na ten temat. Ok, rozumiem
Drakonaria

unikatowa biżuteria Anny Mazoń

Back Księżycowy kot

Niewielki, ażurowy wisior, pełen zadziwiających detali, zaprojektowany przeze mnie od podstaw ręcznie, wykonany ze srebra pr. 925, zdobiony pięknym lapis lazuli o wielkości 4 mm, kamieniem księżycowym (na dalszych zdjęciach) lub innych kamieniem na życzenie. Stanowi część mojej kolekcji symboli, celebrujących naszą więź z Naturą.

Wisiorek przedstawia maleńki portret kota - zwierzę obecne w wielu kulturach, praktycznie na całym świecie - w religiach, legendach i szeroko rozumianym folklorze. Kot kojarzony jest z tajemnicami mroku, niezależnością, czarownictwem, cierpliwością łowcy, samoleczeniem, gracją i ciekawością. Łączy się go także z dynamicznym równoważeniem przeciwieństw - mroku i światła, odpoczynku i działania, tego co wewnętrzne i zewnętrzne etc. Koty postrzegane są także przez pryzmat różnych powiedzeń i przesądów. I oczywiście zawsze spadają na cztery łapy :-).

Każdy detal tej pracy - elementy maleńkiego kociego portretu, pnącza z maleńkimi listkami, gwiazdki -zostały wyrzeźbione przeze mnie ręcznie. Wisior oksydowany i polerowany.
Całkowita długość wisiorka razem z ruchomą, rzeźbioną krawatką to 4.2 cm. Szerokość w najszerszym miejscu to 1.5 cm - jest wizualnie niewielki i niezwykle misterny. Waży 4.2 grama.

Do wisiorka dołączony jest wegański sznurek.
Na życzenie istnieje możliwość wykonania z innym kamieniem.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.


Materiał: Srebro
Kolor: Biały, Niebieski, Srebrny, Szary
Kamienie: Kamień Księżycowy, Lapis Lazuli
Kolekcja: Zwierzęta
500 zł

Chcesz kupić tę pracę, zamówić podobną lub o coś zapytać?
Księżycowy kot