Na tej stronie używamy ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej na ten temat. Ok, rozumiem
Drakonaria

unikatowa biżuteria Anny Mazoń

Back Księżycowy zając

Niewielki, ażurowy wisior, pełen zadziwiających detali, zaprojektowany przeze mnie od podstaw ręcznie, wykonany ze srebra pr. 925, zdobiony pięknym kamieniem księżycowym o wielkości 7 mm. Stanowi część mojej kolekcji symboli, celebrujących naszą więź z Naturą.

Wisiorek przedstawia maleńkiego zająca i Księżyc w pełni - symbol obecny w wielu kulturach, praktycznie na całym świecie - od Chin poczynając, poprzez Indie, Amerykę Południową i Środkową, na Wyspach Brytyjskich i wielu krajach Europy kończąc. Księżycowy zając kojarzony jest z siłami życiowymi i odrodzeniem, ale także magią, przekraczaniem granic między światami i tajemnicami nocy. Zające często bywają mylone z królikami, ale w przeciwieństwie do nich są istotami bardzo niezależnymi, tajemniczymi indywidualistami, gotowymi do zaciekłej walki (potyczki zajęcy są niezwykle dynamiczne i widowiskowe). Mój księżycowy zając to zdecydowanie postać z charakterem widocznym na maleńkim pyszczku. Wpatrywał się w Księżyc, otoczony niezwykłą, nocną sceną, ale zaalarmowany jakimś odgłosem, właśnie obraca się w stronę patrzącego.

Każdy detal tej pracy - sam zając, maleńkie ćmy, grzybki, zagadkowe, magiczne opary -zostały wyrzeźbione przeze mnie ręcznie. Wisior oksydowany i polerowany.
Całkowita długość wisiorka razem z ruchomą, rzeźbioną krawatką to 5 cm. Szerokość w najszerszym miejscu to 2 cm - jest wizualnie niewielki i niezwykle misterny. Waży 5.5 grama.

Do wisiorka dołączony jest rzemień lub wegański sznurek.
Na życzenie istnieje możliwość wykonania z innym kamieniem.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.


Materiał: Srebro
Kolor: Biały, Niebieski, Srebrny, Szary
Kamienie: Kamień Księżycowy
Kolekcja: Z baśni i legend
500 zł

Chcesz kupić tę pracę, zamówić podobną lub o coś zapytać?
Księżycowy zając