Na tej stronie używamy ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej na ten temat. Ok, rozumiem
Drakonaria

unikatowa biżuteria Anny Mazoń

Back Nature Forever

"Nature forever" to delikatna, srebrna bransoletka, przedstawiająca znak nieskończoności, spleciony z maleńkimi, rzeźbionymi ornamentami inspirowanymi Naturą. Takiej nieskończoności używa się często w biżuterii jako symbolu wiecznej miłości, czy przyjaźni. Dla mnie tutaj to symbol szacunku dla Natury i zrozumienia tego, że jesteśmy jej częścią, bez niej po prostu nie ma nas i także Naturze należy się nasza niezmienna miłość.

Długość bransoletki jest regulowana, od 15 cm do 18.5 cm, jednak jeśli potrzebna jest krótsza lub dłuższa, proszę o informację. Główny, rzeźbiarski element ma 3 cm długości i 1 cm szerokości. Praca oksydowana i polerowana.

I tak właśnie powstał ten projekt - jako drobny przedmiot, do noszenia na co dzień, taka "przypominajka", że różnymi, czasami nawet naprawdę niewielkimi czynami możemy takie uczucia dla Natury wyrażać. W praktyce poprzez ekologiczne wybory w codziennym życiu, poprzez zaangażowanie w różne pro-środowiskowe inicjatywy, przez mówienie głośno o sprawach ważnych dla naszej wspólnej przyszłości na Ziemi i na wiele, wiele innych sposobów.

Bardzo nie chciałam, żeby ten projekt stał się po prostu kolejnym symbolem w mojej kolekcji - zależało mi na tym, żeby dać tu coś dodatkowo od siebie. I stąd powstał pomysł, żeby ten wzór - "Nature Forever" - wspierał jakiś cel ekologiczny także finansowo. Zawsze bliskie mi było hasło "myśl globalnie, działaj lokalnie", więc od razu zaczęłam rozglądać się wśród mniejszych, polskich organizacji ekologicznych. Tak się składa, że od lat znam fantastyczną aktywistkę Alicję Barcikowską, prowadzącą fundację Sanctus Nemus, profil EkoPrzewodnik i EkoWyborca. Wierzę w aktywizm i wspieranie go, a Alicja robi w ramach swoich inicjatyw super robotę, na którą oczywiście potrzeba funduszy. Od każdej sprzedanej bransoletki "Nature Forever" przekazuję 50 PLN na konto fundacji Sanctus Nemus.
Mam nadzieję, że razem zrobimy coś dobrego.


Materiał: Srebro
Kolor: Czarny, Srebrny, Szary
Kolekcja: Leśna, Stała kolekcja
290 zł

Chcesz kupić tę pracę, zamówić podobną lub o coś zapytać?
Nature Forever