Na tej stronie używamy ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej na ten temat. Ok, rozumiem
Drakonaria

unikatowa biżuteria Anny Mazoń

Back Niosący Światło

Niewielki, ażurowy wisior, pełen zadziwiających detali, zaprojektowany przeze mnie od podstaw ręcznie, wykonany ze srebra pr. 925. Stanowi część mojej kolekcji symboli, celebrujących naszą więź z Naturą.

Wisiorek przedstawia maleńkiego jelenia, z porożem pokrytym liśćmi. Oksydowany i polerowany, ozdobiony naturalnym, bałtyckim bursztynem wielkości 5 mm.
Całkowita długość wisiorka razem z ruchomą, rzeźbioną krawatką w kształcie listka dębu to zaledwie 3.4 cm (praca jest naprawdę niewielka). Szerokość w najszerszym miejscu to 2.7 cm. Praca waży 4.5 grama.

Jeleń z liściastym porożem, to piękny motyw pojawiający się często w malarstwie i rękodziele. Pomysł na tą pracę pojawił się u mnie w okolicach Zimowego Przesilenia, kiedy po najdłuższej nocy roku rodzi się nowe słońce. To nowe światło, pojawiające się w najgłębszej ciemności, symbolizuje bursztyn między rogami srebrnego jelonka.
Motyw liści dębu nawiązuje z kolei do legendy o Królu Dębu i Królu Ostrokrzewu. Król Dębu przejmuje władzę po Królu Ostrokrzewu w Zimowe Przesilenie. Dąb i inne zielone rośliny w porożu mojego jelonka to symbol nieuchronnie nadchodzącej wiosny. W Letnie Przesilenie, kiedy dni znowu zaczną robić się coraz krótsze, Król Ostrokrzewu ponownie przejmie władzę, i tak każdego roku.

Do wisiorka dołączony jest rzemień lub wegański sznurek.
Na życzenie istnieje możliwość wykonania z innym kamieniem.
*** Dostępna wersja z opalem etiopskim - proszę o wybór konkretnego kamienia z przedostatniego zdjęcia - +20 PLN = 510 PLN ***
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.


Materiał: Srebro
Kolor: Brązowy, Srebrny, Żółty
Kamienie: Bursztyn
Kolekcja: Z baśni i legend, Zwierzęta
490 zł

Chcesz kupić tę pracę, zamówić podobną lub o coś zapytać?
Niosący Światło