Na tej stronie używamy ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej na ten temat. Ok, rozumiem
Drakonaria

unikatowa biżuteria Anny Mazoń

Back Noc Kupały

Wyjątkowy, rzeźbiarski naszyjnik o wartości kolekcjonerskiej, wykonany przeze mnie całkowicie od podstaw, ze srebra, zielonego złota, dziesięciu labradorytów i jedwabiu.
Zainspirowany został słowiańskim folklorem, a konkretnie Nocą Kupały i związanymi z nią tradycjami i podaniami. W naszyjniku znajdują się trzy rusałki - szczególnie aktywne w tą magiczną noc - z płonącymi nieziemskim ogniem oczami (zielone złoto). Niesamowite postaci wynurzają się z wodnej roślinności, otoczone ognikami świetlików (labradoryty). Być może chcą zwabić na dno jeziora nieostrożnych młodzieńców, świętujących przy ogniskach? Może czyhają na śmiałków skaczących po wianki rzucane w wodę przez dziewczęta?

Każdy detal naszyjnika został wykonany całkowicie ręcznie. bez użycia jakichkolwiek form. Praca jest dość duża i niezwykle efektowna. W najszerszym miejscu ma około 8 cm. Każda twarz ma około 1.5 cm. Mniejsze labradoryty mają 4-5 mm, a duży 20 mm średnicy.
Całość została zoksydowana i wypolerowana. Zawiesiłam ją na kilku sznurkach szytych z naturalnego jedwabiu, przypominających wodę. Srebrne, ozdobne zapięcie typu toggle także wykonane jest ze srebra.

Naszyjnik został jedną z pięciu finałowych prac w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Saul Bell Design Award, w kategorii glinek metali.
Moja praca została wyróżniona w ten sposób już po raz trzeci.

Więcej na temat tej pracy, w języku angielskim można przeczytać w wywiadzie opublikowanym w internetowym magazynie Creative Fire.


Materiał: Srebro, Tkanina, Złoto
Kolor: Granatowy, Morski, Niebieski, Srebrny, Szary, Zielony
Kamienie: Labradoryt
Kolekcja: Słowiańskie opowieści
sprzedany

Chcesz kupić tę pracę, zamówić podobną lub o coś zapytać?
Noc Kupały