Na tej stronie używamy ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej na ten temat. Ok, rozumiem
Drakonaria

unikatowa biżuteria Anny Mazoń

Back Pamięć ziemi

Niezwykły, okazały, przykuwający wzrok naszyjnik, wykonany całkowicie ręcznie z brązu (elementy rzeźbiarskie), srebra (oprawy kamieni, łączenia, łańcuch) i przepięknych amonitów. Całość o surowym charakterze, w kolorach ziemi, polerowana jedynie miejscami, dla stworzenia efektownego kontrastu.

Naszyjnik to opowieść o ziemi i pamięci. Na poziomie dosłownym - geologicznych warstwach (każda spirala w naszyjniku powstała poprzez nakładanie dziesiątek warstw brązu, jedna na drugiej aż do uzyskania przestrzennego efektu) i przeszłości zamkniętej w skamieniałych amonitach, a szerzej - o przemijaniu, budowaniu teraźniejszości na tym co było, o tym jak teraźniejszość staje się przeszłością, którą może kiedyś ktoś odkryje na nowo, a także o powtarzalności podobnych cykli, które jednak nigdy nie są dokładnie takie same. To także pytanie o zbiorową pamięć ziemi, o to co w niej dalej zapiszemy.

Każdy detal naszyjnika został wykonany ręcznie, bez używania jakichkolwiek form czy gotowych elementów. To kolekcjonerski unikat - sygnowany i oznaczony rokiem wykonania (w tym wypadku to 2016 - wtedy powstał główny, rzeźbiony element, który stał się centrum naszyjnika). Praca jest duża - centralna rzeźba ma 5 cm długości, największy amonit ma 3 cm szerokości, a mniejsze od 1.6 cm do 1.4 cm). Obwód naszyjnika wynosi ok. 44 cm plus przedłużka do regulacji). Naszyjnik jest dosyć ciężki (waży 103 gramy), ale nadal wygodny w noszeniu - polecam go jednak raczej na specjalną okazję.

Praca zostanie zapakowana w ozdobne pudełko. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.


Materiał: Brąz, Srebro
Kolor: Beżowy, Brązowy, Szary, Złoty
Kamienie: Amonit
Kolekcja: Z baśni i legend
5000 zł

Chcesz kupić tę pracę, zamówić podobną lub o coś zapytać?
Pamięć ziemi