Na tej stronie używamy ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej na ten temat. Ok, rozumiem
Drakonaria

unikatowa biżuteria Anny Mazoń

Back Pamięć Ziemi - kolczyki

Niezwykłe, okazałe, przykuwające wzrok kolczyki, wykonane całkowicie ręcznie z brązu (elementy rzeźbiarskie), srebra (oprawy kamieni, łączenia) i przepięknych amonitów. Całość o surowym charakterze, w kolorach ziemi, polerowana jedynie miejscami, dla stworzenia efektownego kontrastu.
Kolczyki stanowią niesamowity komplet z naszyjnikiem "Pamięć Ziemi", pokazanym także na ostatnich zdjęciach (więcej zdjęć pod linkiem).

Całkowita długość kolczyków to 5 cm. Szerokość w najszerszym miejscu to 2.9 cm. Jeden kolczyk waży 13 gram (waga średnia lub ciężka - ze względu na dużą powierzchnię sztyftu z amonitem ciężaru nie czuć nadmiernie, jednak nie są to kolczyki dla osób lubiących leciutkie, niewyczuwalne w uchu prace).

Kolczyki te, podobnie jak naszyjnik, to opowieść o ziemi i pamięci. Na poziomie dosłownym - geologicznych warstwach (spirale w kolczykach powstały poprzez nakładanie dziesiątek warstw brązu, jedna na drugiej aż do uzyskania przestrzennego efektu) i przeszłości zamkniętej w skamieniałych amonitach, a szerzej - o przemijaniu, budowaniu teraźniejszości na tym co było, o tym jak teraźniejszość staje się przeszłością, którą może kiedyś ktoś odkryje na nowo, a także o powtarzalności podobnych cykli, które jednak nigdy nie są dokładnie takie same. To także pytanie o zbiorową pamięć ziemi, o to co w niej dalej zapiszemy.

Każdy detal kolczyków został wykonany ręcznie, bez używania jakichkolwiek form czy gotowych elementów. To kolekcjonerski unikat - sygnowany i oznaczony rokiem wykonania (w tym wypadku to 2017 - wtedy wyrzeźbiłam spiralki).
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.


Materiał: Brąz, Srebro
Kolor: Brązowy, Czarny, Złoty
Kamienie: Amonit
Kolekcja: Z baśni i legend
900 zł

Chcesz kupić tę pracę, zamówić podobną lub o coś zapytać?
Pamięć Ziemi - kolczyki