Na tej stronie używamy ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej na ten temat. Ok, rozumiem
Drakonaria

unikatowa biżuteria Anny Mazoń

Back Smocza opowieść

Niezwykły, ażurowy wisior, pełen zadziwiających detali, zaprojektowany przeze mnie od podstaw ręcznie, wykonany ze srebra pr. 925, zdobiony pięknym kamieniem księżycowym o wielkości 5.5 mm lub opalem etiopskim, pełnym kolorowych iskierek. Stanowi część mojej kolekcji symboli, celebrujących mity, dawne opowieści i folklor.

Wisiorek przedstawia rzeźbionego smoka, strzegącego niezwykłego skarbu. Smoki pojawiają się w legendach całego świata, jako potężne, budzące respekt i podziw istoty, często pilnujące skarbów lub zadziwiających sekretów. Czasami przedstawiane są jako przewrotne i podstępne, a nierzadko bardzo inteligentne. Smok, ze względu na swoje różnorodne przedstawienia może być bardzo złożonym symbolem. Dla mnie stanowi przede wszystkim opowieść o sile, szeroko rozumianych ukrytych skarbach i wewnętrznym ogniu, który być może jeszcze musimy odnaleźć, rozniecić na nowo, czy też podtrzymać. Z tyłu wisiorka, w brzuchu smoka znajduje się właśnie taki, symboliczny płomień.

Każdy detal tej pracy - smocza głowa, faktura skóry, pazury, skrzydła -zostały wyrzeźbione przeze mnie ręcznie. Wisior oksydowany i polerowany o nieco mrocznym i tajemniczym charakterze.
Całkowita długość wisiorka razem z ruchomą, rzeźbioną krawatką to 5.4 cm. Szerokość w najszerszym miejscu to 3 cm - wizualnie jest raczej nieduży i niezwykle misterny.

Do wisiorka dołączony jest wegański sznurek.
Na życzenie istnieje możliwość wykonania z innym kamieniem. Cena wersji z kamieniem księżycowym to podane 650 PLN. Wersja z opalem etiopskim kosztuje 670 PLN.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.


Materiał: Srebro
Kolor: Biały, Czarny, Czerwony, Niebieski, Srebrny, Szary, Zielony
Kamienie: Kamień Księżycowy, Opal
Kolekcja: Stała kolekcja, Z baśni i legend
650 zł

Chcesz kupić tę pracę, zamówić podobną lub o coś zapytać?
Smocza opowieść