Na tej stronie używamy ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej na ten temat. Ok, rozumiem
Drakonaria

unikatowa biżuteria Anny Mazoń

Back Smutek Ziemi

Niezwykły, przykuwający wzrok naszyjnik, wykonany całkowicie ręcznie z brązu (elementy rzeźbiarskie), srebra (oprawa kamienia, łączenia, zapięcie), przepięknego, naturalnego agatu o fantastycznym rysunku, granatów (oczy) i karneoli. Całość o surowym charakterze, w kolorach ziemi, polerowana jedynie miejscami, dla stworzenia efektownego kontrastu.

Naszyjnik to zachęta do refleksji nad tym, czego z naszych rąk doświadcza Ziemia, a także, na poziomie bardziej baśniowym, personifikacja późnojesiennej aury - nagie gałęzie ze zwisającymi kroplami, czerwień jarzębiny i ciężkie spojrzenie wiekowej, zagadkowej postaci. A to wszystko wyrzeźbione od podstaw.

Każdy detal naszyjnika został wykonany ręcznie, bez używania jakichkolwiek form czy gotowych elementów. To kolekcjonerski unikat - sygnowany i oznaczony rokiem wykonania (w tym wypadku to 2017 - wtedy powstał główny, rzeźbiony element, który stał się centrum naszyjnika).
Szerokość pracy to maksymalnie 6.5 cm (od szczytu ramienia bocznego elementu do przeciwległego szczytu), a długość w centrum to 6.9 cm.
Zawieszony na sznurkach drobnych karneoli (2 mm średnicy). Obwód naszyjnika to ok. 52 cm (przeznaczony do noszenia troszkę niżej, nie tuż przy szyi). Zapinany na ręcznie wykonane zapięcie, zdobione kaboszonem karneolu.

Do naszyjnika dołączone są drobne, srebrne kolczyki typu sztyfty (również z karneolem - 6 mm średnicy), idealnie uzupełniające naszyjnik w subtelny sposób.

Praca zostanie zapakowana w ozdobne pudełko. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.


Materiał: Brąz, Srebro
Kolor: Beżowy, Brązowy, Czerwony, Złoty
Kamienie: Agat, Granat, Karneol
Kolekcja: Z baśni i legend
sprzedany

Chcesz kupić tę pracę, zamówić podobną lub o coś zapytać?
Smutek Ziemi